2. Čo všetko dokáže mejkap? Ako na problematickú pleť

Každá máme problém s niečím iným. Jednu trápia tmavé kruhy, inú padnuté viečka, ďalšiu zas problematická pleť. Mejkap bol vyvinutý na to, aby dokázal zamaskovať každý farebný problém tváre. Nie je to však len o samotnom mejkape, ale o celkom efekte líčenia. Napríklad ak žena trpí výrazným problémom aknóznej pleti, maskovanie defektov tváre je prvým krokom k úspechu, dôležité je aj zvýraznenie očí a využívanie farieb.

Tip odborníka: 
Nikdy nepoužívajte perleťové farby na problematickú pleť! Vyrážky, rozšírené póry a iné nedokonalosti perleťové rozjasňovače, bronzery a lícenky len zvýrazňujú. Skôr sa upriamte na matné typy púdrovín.

Ako na to:

1.Dôležitý je podklad

Podkladová báza má za úlohu vyhladiť pleť a jej nedokonalosti. Vytvára hladký a jednoliaty film na pokožke, vďaka čomu pleť pôsobí rovnomernejšie a ucelenejšie. Vypĺňa póry, ryhy aj vrásky a je akousi ochrannou vrstvou pod mejkapom.

2. Kamuflovanie jaziev a farebných nezrovnalostí

V prípade, že sú ryhy, jazvy, alebo samotné vyrážky natoľko výrazné, že si žiadajú samotnú pozornosť a prekrytie mejkapom nepostačuje, siahneme po korektore alebo kamufláži. Dôležitá je farba, ktorú použijete. Pokiaľ chceme zneutralizovať žilky alebo akné, ktoré je vo výrazne červenej farbe, použijeme zelený odtieň kamufláže a prstom alebo štetcom jemne vklepkávame do postihnutej oblasti, pričom prechody smerom k ostatku pokožky musia byť plynulé. Zneutralizované partie ďalej prekrývame mejkapom.

3. Mejkap. Aký je najvhodnejší?

Konzistencia a  krycia schopnosť hrajú dôležitú rolu. Keďže príznaky problematickej pleti sú často krát viacnásobné – nerovnomerný povrch, vyrážky, jazvy, ryhy, aj póry, vyžadujú si mejkap, ktorý tieto problémy potlačí všetky. Na zakrytie farebných nesúladov je podstatný veľmi krycí mejkap, preto tuhé, krémové a minerálne formy s obsahom púdru sú najideálnejšie. Aby sme však citlivú pokožku nezaťažovali, siahnite po prírodných formách mejkapu so zložkami, ktoré pôsobia antizápalovo. Zároveň aknózna pleť má zvyčajne sklony k častému masteniu, preto púdrová zložka potláča nadmernú tvorbu kožného mazu.

Zerva tip:

Foundation perfection – minerálny mejkap s púdrom obsahujúci 95% prírodných zložiek je hypoalergénny a vyživujúci mejkap s vysokým krytím a odolnosťou voči vode. Obsahuje hydratačné a zmäkčujúce zložky.

IMG_8782_1_jpg  silky touch  timthumb  IMG_8819_1_jpgIMG_8795_3_jpg

Tip odborníka: 
Mejkap je výborné nanášať štetcom pre jednotnú vrstvu, plynulé prechody a rýchly spôsob líčenia. Pokiaľ potrebujeme kryť určité plochy viac, nemusíme použiť nános mejkapu na celú tvár, ale len lokálne. Za použitia hubky vtláčame mejkap na miesto, kde chceme zaceliť póry, alebo kde je potrebný väčší film pre dokonalejší efekt.

 

4. Finálne úpravy mejkapu

Korektor sa môže používať aj pod mejkap aj na mejkap. Vždy je to závislé na tom, čo chceme docieliť, čiže každý krok líčenia má mať nejaký zmysel. Záverečné dorábky korektorom majú svoje opodstatnenie. Na záver môže slúžiť ako rozjasňovač (v svetlejšej farbe) alebo ako krytie vyrážok, ktoré sú stále viditeľné. Lícenka nám krásne dotvorí vizáž v matnej a neutrálnej farbe, ktorá neupozorňuje tak na detaily nedostatkov. Dôkladná fixácia púdrom nám zacelí celý mejkap a zabezpečí jeho trvácnosť.

5. Obočie, oči a pery – bodka za všetkým

Vždy platí pravidlo, že keď chcete odpútať od nejakej nedokonalosti tváre, nájdeme si nejakú našu pýchu a tú sa snažíme podčiarknuť. Čiže ak máte krásne modré veľké oči, kľudne ich nalíčte a dajte im dôraz. Budú viac pútať pozornosť a dodajú výrazu tváre iný rozmer. Rovnako je to pokiaľ ide o obočie a pery.

 

pred a po iva _serial

restush

Autor článku, mejkap a foto: Michaela Janovská