1. Čo všetko dokáže mejkap? Korekcie tváre

Naniesť si mejkap ako krém, rozotrením prstami po celej pokožke, to má zvládnuté každá žena? Trúfnete si však na vyšší level? Spočíva v tieňovaní tváre a korigovaní čŕt. To znamená, že sa potláčajú drobné nedostatky a pleť má pôsobiť sviežo a žiarivo. Zároveň však dokážete ovplyvniť celkové pôsobenie tváre, z modelačného hľadiska.

Bez čoho to nejde?

1. Dôležité je poznanie proporcií svojej tváre. Či máme oválnu tvár, hranatú, srdcovú, prípadne guľatú. Či máme väčší noštek, menšie oči, padnuté viečka, kruhy pod očami… Mejkap zvládne čokoľvek.

2. Druhou podstatnou časťou je chápanie farieb. Vždy si musíme všimnúť, ako žena vyzerá bez mejkapu, aké sú prípadné farebné nezrovnalosti, ktoré potom doľaďujeme.

Chápanie farieb

Pri líčení, pri nanášaní mejkapu sa zvyčajne sústredíme na jednu farbu mejkapu, v tóne pleti. Nie je to však jediný odtieň, ktorý by sa mal vyskytnúť na tvári. Na líčka používame tmavšie tóny práve preto, že tento kontrast už vytvára prvé známky modelovania tvárových čŕt, čo značne ovplyvňuje celkové pôsobenie. Vo vizážistike je veľmi podstatný termín rozjasňovač. Mala by si ho zautomatizovať každá žena, pretože robí zázraky. Oblasti pod očami, v strede čela, chrbát nosa a stred brady nám jemne presvetlí, čím opäť vytvárame kontrast. V kombinácii s bronzerom použitým na líčkach už vytvárame efekty a meníme pôsobenie plasticity tváre.

Mejkap iným spôsobom

Mejkap sa dá urobiť taktiež viacerými spôsobmi. Jedným z nich je použitie bielej a tmavo hnedej korekčnej farby. Je to vyššia forma líčenia a dokážeme ňou docieliť krásny čistý,  prirodzený a upravený dojem. Taktiež to však môžeme s farbami prešvihnúť. Preto opatrne…

Použitie týchto dvoch kontrastných farieb nám dokáže vytvoriť mejkap pre porcelánový typ pleti, ale aj pre snedé exotky. Všetko je o množstve a miešaní použitých farieb.

Ako na to?

1. Nanesieme do stredových častí tváre bielu korekčnú tyčinku. Pod oči, na stred čela, chrbát nosa a stred brady. Do vrchnej časti obvodu čela naneste hnedú kamufláž, rovnako po krídlach nosa, smerom na viečko, pod lícne kosti a na spodok brady. (Postup nanášania farieb nie je úplne identický v každom prípade. Odvíja sa od typu tváre.)

ZERVA tip:

Biely korektor – cover stick N.0

Kamufláž – make up camouflage N.4

2. Farby rozmazávame plochým alebo rozvetveným štetcom na mejkap tak, aby sme hnedú jemne vmiešavali do bielej a bielu do hnedej. Tak zabezpečíte zjemnenie výrazných odtieňov a rozpracovanie do stratena.

ZERVA tip:

Štetec S – Plochý štetec na prácu s korekciou tváre

Štetec A,W – okrúhly štetec na mejkap, väčší  a menší

3. Dôležitá je záverečná fixácia púdrom.

Autor článku, make-up a foto: Michaela Janovská

Modelka: Viktória Franková