Perfektný make-up pre každú ženu

Elegantnosť ženy sa posudzuje nielen podľa jej oblečenia a účesu, ale veľkú úlohu na celkovom vzhľade zohráva líčenie. Prvým krokom k perfektnému mejkapu je výber správnych produktov a ich odtieňov. Profesionálna vizážistka Michaela Janovská vám ponúkne pár rád, ktorými docielite trvácny a krásny efekt po celý deň.

Podkladová báza
Ak chcete, aby sa vám zachoval mejkap skutočne celý deň, vyskúšajte použiť podkladovú bázu. A verte, neostane len pri skúšaní, stane sa vernou súčasťou vášho kozmetického balíčka. Mnoho žien nepozná skutočný účinok a efekt podkladových báz. Doteraz ju využívali predovšetkým vizážisti, ale jej kvalitu za dostupnú cenu ocení aj každá zákazníčka, ktorá ju vyskúša. Báza vyhladzuje nezrovnalosti pleti, dokonale vyplní póry a pokožka tak pôsobí rovnomerne. Zjemňuje a zmäkčuje jej povrch. Bázy sa buď špecializujú na jednotlivé typy pleti, alebo sú univerzálne. Vytvára vrstvu, vďaka ktorej mejkap lepšie priľne k pokožke a zároveň dlhšie vydrží počas dňa. Zabraňuje upchávaniu pórov mejkapom. Ak máte mastnejší alebo suchší typ pleti, odporúčame dôkladne zvážiť výber podkladovej bázy. Po vyčistení pokožky ju aplikujeme jemným masážnym pohybom rovnomerne všade okrem očného okolia. Necháme pôsobiť približne dve minúty.

ZERVA tip:

Smoothing primer (Podkladová báza na suchú pleť) - na báze vody,  obsah novej antibakteriálnej zložky, ktorá chráni produkt pred kontaminovaním baktériami a plesňami po otvorení. Obsahuje prírodný silikón, ktorý je veľmi príjemný na pleti- nahrádza krém, nie je nutné použiť krém pod bázu. Zjemňuje mimické vrásky, vyhladzuje pokožku. Robí mejkap trvácnejším – vodeodolným. Rýchlo schne

Tekutá báza pod make-up (Magic cream base) – jej úžasná krémová konzistencia je nielen príjemná na dotyk, ale rovnako sa na tvári. Vďaka svojmu zloženiu si ju môže dopriať každá pleť, obzvlášť mastnejšia, pre ktorú je ideálna. Redukuje mimické vrásky.

 

Mejkap

Chcete si vybrať mejkap ideálnej konzistencie a vlastností? Dôkladne si preto zvážte, čo chcete dosiahnuť, aký máte typ pleti, aký máte prípadný problém. Dobrý mejkap musí mať dostatočnú kryciu schopnosť a trvácnosť. Keď si správne stanovíte typ vašej pleti, potom sa viete rozhodnúť pre špecializovaný produkt. Poradiť vám môžu aj vizážistky.

Tónovací krém – má menšiu intenzitu farbenia ako mejkap. Vytónuje pleť, čím dosiahnete jednotný odtieň. Je ideálnou voľbou na leto pre jeho ľahšiu konzistenciu a hydratačné účinky. Neodporúčam na aknóznu pleť pre menšie krytie.

Tekutý mejkap – veľmi ľahko sa rozotiera, má dostatočnú kryciu schopnosť. Pri väčších nedostatkoch pleti odporúčame kombinovať s korektorom alebo kamuflážou.

Minerálny mejkap v púdri – obsahuje minerálne zložky, vhodné aj pre citlivejšie osoby. Obsahuje zložky mejkapu, takže je to ideálny variant rýchleho líčenia, keďže nie je nutné pleť ďalej fixovať. Pri väčšom nánose dosiahnete vysoký krycí efekt.

ZERVA tip:

Silky touch foundation – vodeodolný tekutý mejkap, s krycím efektom. Hodvábne hebká pleť vás presvedčí o jeho dokonalej štruktúre. Obsahuje tekutý púder, preto ho pred použitím potraste.

Long lasting make up – mejkap a púder v jednom. Skvelá voľba! Každá mu prídete na chuť, bez ohľadu na problematickosť pleti. Úžasné krytie a vodeodolnosť zaručia, že vydrží hodiny a hodiny. Dokonca hydratuje pleť.

Natural shiny loos powder - Púder je bohatý na obsah minerálnych zložiek, vďaka čomu pleť dostáva potrebnú výživu a hydratáciu. Z tohto dôvodu je možné produkt používať aj na suchú pleť. Zakryje jemné nedokonalosti pleti a tvár prirodzene rozžiari. Vďaka prírodnému odtieňu dokonale splynie s pokožkou. Pri bezproblémovej pleti je možné ho použiť samostatne bez podkladového make-upu. Tento púder dodá Tvojej pokožke nádherný hodvábny vzhľad vďaka mikro časticiam, ktoré odrážajú svetlo. 

Výber odtieňa a spôsob nanášania

Viete ako si vybrať správny odtieň? Ak si myslíte, že kvapkou mejkapu prípadne jej rozotrením  na chrbte ruky, tak sa mýlite. Farbu mejkapu si vyberáme skúšaním na sánke. Odtieň musí čo najlepšie splynúť s farbou pokožky. Prechod medzi tvárou a krkom zostáva prirodzený. Aplikovať mejkap môžeme viacerými spôsobmi. Buď prstami, hubkou alebo štetcom. Rozotierame krúživými pohybmi od nosa cez líca, ďalej cez bradu a čelo. Ideálne aj protichodnými smermi (najmä so štetcom) pre ľahšie nanášanie. Vždy začíname s čo najmenším množstvom a po malých vrstvách pridávame, pričom prirodzenosť zachováme len v prípade, že mejkapu použijeme málo. Ak máte aknóznu pleť alebo potrebujete zakryť jazvy, žilky, fľaky, radšej prekryte korektorom alebo kamuflážou, ktorá má hustejšiu konzistenciu a vysoké krytie.

 

Ak máte pocit, že by Vám najviac pomohla odborná konzultácia priamo s profesionálnym vizážistom, kontaktujte nás a dohodnite si termín stretnutia.