Tip vizážistky: Ako docieliť na jar žiarivý výsledok líčenia

zerva_modelkaNa jar máme často bledú a unavenú pleť. V tomto období máme tiež tendenciu nosiť „nudné“ farby, čím pleti na žiarivosti veľmi nepridáme. Existujú však prvky, ktoré tento dojem dokážu úplne pozmeniť na dokonalý a svieži mejkap efekt.

1. Do kvalitného trvácneho mejkapu (Long lasting make-up) odporúčam primiešať tekutý rozjasňovač (Excellent finir) buď v zlatistom odtieni pre snedšie a teplé typy (N.02), alebo v perlovej farbe pre svetlé a studené typy (N.01). Vďaka tomu pleť získa hodvábny, jemne lesklý nádych, a tak pôsobí zdravo, sviežo a luxusne.

2. Tekutý rozjasňujúci korektor pre očné okolie (Liquid concealer) nanes pod oči v jemnej vrstve štetcom alebo vklepkaj bruškom prsta. Môžeš tak urobiť aj nad a pod perou a na chrbte nosa. Korektor pre rozjasňujúci efekt vyber o jeden až dva odtiene svetlejší.

3. Na líčka si vyber lícnu farbu v staroružovom (blusher č. 30) alebo lososovom odtieni (blusher č. 32). Aplikuj ju na lícnu kosť pomocou štetca C. Môžeš ju skombinovať s bronzerom (Terracotta matt č. 6), ktorý nanes pod lícnu kosť štetcom C. Takto docieliš naturálny a zároveň svieži závan zdravej pleti.

4. Nezabúdaj, že výber rúžu je tou najkrajšou bodkou v líčení. V jarnom období sa preto farieb neboj. Ružová, fialová alebo červená je viac než v kurze!

Vizáž: Michaela Janovská
Foto: Jozef Hasilla
Modelka: Zuzana Pirosová